Jakie witaminy należy przyjmować po 50 roku życia?

Jakie witaminy należy przyjmować po 50 roku życia?

Jakie witaminy należy brać po pięćdziesiątce? to pytanie, które ma wiele kobiet po pięćdziesiątce. Oto kilka przykładów witamin dla starszych kobiet i ich funkcje. Wszyscy potrzebujemy dobrej dziennej dawki witaminy D i wapnia. I nie możemy zapomnieć, aby uzyskać naszą codzienną dawkę witaminy B12, która jest krytyczną częścią funkcji naszego ciała. Ale jak uzyskać wystarczającą ilość tych witamin?

Multiwitaminy dla kobiet po 50 roku życia

Kobiety po 50 roku życia wymagają innego podejścia żywieniowego niż osoby młodsze, a najlepsza multiwitamina dla tej grupy wiekowej jest specyficzna dla potrzeb kobiet na tym etapie życia. Na przykład multiwitamina dla kobiet Garden of Life zawiera odpowiednią mieszankę składników dla zdrowia piersi, kości i serca, a także inne kluczowe składniki odżywcze i przeciwutleniacze. Multiwitamina tej firmy zawiera również specjalną mieszankę enzymów i probiotyków dla zdrowia kobiet.

Chociaż multiwitaminy są ogólnie uważane za korzystne dla kobiet po 50 roku życia, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej multiwitaminy dla Ciebie. Na przykład, jeśli masz problemy z trawieniem, większa multiwitamina może zakłócić twoją zdolność do połykania. Jeśli nie jesteś pewien, spróbuj zamiast tego witaminy w postaci gumy. Suplementy witaminowe nie są potrzebne, jeśli nie masz żadnych niedoborów, ale ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem nowego reżimu suplementacyjnego.

Spożycie wapnia

Zwiększenie spożycia wapnia po 50 roku życia jest szczególnie ważne dla kobiet po menopauzie. Według National Osteoporosis Foundation, prawie jedna na dwie kobiety będzie cierpieć na osteoporozę (słabe kości). Kobiety są narażone na zwiększone ryzyko złamań biodra, które są tak samo poważne jak rak piersi i macicy i częściej powodują śmierć. Na szczęście, suplementy wapnia są dostępne jako chewables i pigułki multiwitaminowe. Możesz również przyjmować suplementy wapnia w połączeniu z witaminą D, aby zapobiec utracie kości i wzmocnić kości.

Ilość potrzebnego wapnia zmienia się w ciągu całego życia. Zdrowa osoba dorosła potrzebuje około 2000 miligramów wapnia dziennie. Ilość potrzebna osobom w wieku 50 lat i starszym różni się w zależności od osoby. Podczas gdy wapń w diecie jest uważany za bezpieczny, przyjmowanie zbyt dużej jego ilości w postaci suplementów może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Zwiększenie spożycia wapnia może zwiększyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych, zaparć i odkładania się wapnia w naczyniach krwionośnych. Dodatkowo, nadmierne ilości wapnia mogą utrudniać wchłanianie cynku i żelaza.

Witamina D

Oprócz oczywistych korzyści płynących ze spożywania witaminy D, jej suplementacja jest niezbędna dla zdrowego starzenia się. Zdolność naszego organizmu do wchłaniania i przetwarzania składników odżywczych spada wraz z wiekiem, a nasze diety stają się coraz mniejsze. Dorośli po 50. roku życia mogą chcieć uzupełnić swoją dietę multiwitaminą lub suplementem przygotowanym na zamówienie. Niezależnie od tego, czy jest to płyn, czy kapka żelu, suplementacja może pomóc w utrzymaniu funkcjonowania organizmu na najwyższym poziomie.

Chociaż niektóre badania zalecają przyjmowanie 2000 IU witaminy D dziennie, ostatnie badania kliniczne wskazują, że ilość ta nie jest ani korzystna, ani szkodliwa. Przedawkowanie może spowodować wymioty, odwodnienie i osłabienie mięśni. Wysokie poziomy mogą nawet spowodować niewydolność nerek lub śmierć. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu suplementacji witaminą D najlepiej skonsultować się z lekarzem. Jednak ekspozycja na słońce nie zawsze jest szkodliwa, jeśli jest przyjmowana zgodnie z zaleceniami. W niektórych przypadkach, nadmierne ilości witaminy-D mogą powodować uszkodzenia skóry i należy ich unikać.

Collagen

Nie jest tajemnicą, że kobiety po 50 roku życia są bardziej narażone na bóle stawów. Z wiekiem nasze ciała naturalnie zmniejszają ilość produkowanego kolagenu. Jednak suplementacja kolagenem może pomóc w walce z bólem stawów i poprawić jakość Twojego życia. W tym artykule omówimy kilka korzyści płynących z suplementacji kolagenem dla kobiet. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Posted in Witaminy na kolagen po 50 roku życia

Kolagen jest białkiem, które łączy się z innymi aminokwasami tworząc wydłużone włókna. Jedzenie pokarmów o wysokiej zawartości białka może pomóc zwiększyć produkcję kolagenu. Wołowina, ryby, jaja i fasola są doskonałym źródłem aminokwasów. Minerały, takie jak miedź, cynk i witamina C, są również ważne w reperacji kolagenu. Pełne ziarna i mięso są również doskonałymi źródłami tych niezbędnych witamin. A bulion z kości jest doskonałym źródłem kolagenu.

Podobne tematy