Korony na implantach – ile kosztują, kiedy warto się zdecydować?

Korony na implantach – ile kosztują, kiedy warto się zdecydować?

Korona na implancie to jeden z najpopularniejszych obecnie sposobów na odtworzenie jednego lub grupy zębów. Jaki jest przybliżony koszt takiego zabiegu? Ceny nie dla wszystkich będą do zaakceptowania.

Korony na implantach pozwalają na takie odbudowanie zęba, że pacjent nie odczuwa żadnej różnicy względem tego, co było wcześniej, czyli gdy posiadał naturalne uzębienie. Wynika to z metody implementacji, ale również z zastosowanych materiałów – najlepszym wyborem jest porcelana, która doskonale imituje wygląd zdrowego, naturalnego zęba. Aby odtworzyć go wspomnianą metodą, potrzebne są trzy elementy – implant, łącznik oraz korona. Jak nietrudno się domyślić, wszystkie swoje kosztują. Jak jednak przekonują posiadacze, warto zapłacić więcej, żeby cieszyć się naturalnie wyglądającym uśmiechem.

Czy warto wybrać korony na implantach?

Wiele osób zastanawia się, czy warto postawić na implanty zębowe? Kraków, Warszawa, Gdańsk czy Wrocław – w każdym z tych miast znajdziesz specjalistów, którzy na pewno zrobią to dobrze. Jeśli zależy ci na jakości, a także pięknym uśmiechu to na pewno warto się zdecydować na taki zabieg. Trwałość i wygoda to coś, za co warto zapłacić. Szczególnie gdy mowa o zębach, które są niezbędne do normalnego codziennego funkcjonowania.

Jeśli korona na implancie będzie przygotowana zgodnie ze sztuką i z wykorzystaniem materiałów dobrej jakości, jej trwałość będzie liczona w latach. Względem innych rozwiązań, jak chociażby protez czy mostów, mówimy w tym wypadku o ogromnej różnicy pod względem wytrzymałości. To przekonuje wielu niezdecydowanych.

Korony na implantach – szacunkowy koszt zabiegu

Na początek warto podkreślić, że ceny w gabinetach za przygotowanie i wszczepienie korony na implantach są zróżnicowane. Przykładem niech będzie galeriausmiechu.pl, gdzie wyraźnie zaznaczono, jak wiele zmiennych jest branych pod uwagę. Mimo wszystko można podjąć się próby przedstawienia uśrednionych cen zabiegu:

  • tytanowa śruba – koszt od 1800 do 4000 zł;
  • łącznik protetyczny oraz śruba gojąca – w zależności od producenta i zaleceń lekarza, kilkaset zł;
  • cena korony protetycznej – tańsza, porcelanowe, kosztują od 600 zł, natomiast droższe (pełnoceramiczne korony na cyrkonie) kosztują około 1500 zł.

Prosta matematyka wystarczy do wyliczenia, że wykonanie korony na implantach kosztować może około 4000 zł. Mówimy w tym wypadku o zastosowaniu tańszych rozwiązań. W przypadku wyboru tych droższych koniecznie może okazać się doliczenie kilku tysięcy zł. Koszt jest zatem spory, ale nie można zapominać, że to najtrwalsze obecnie wypełnienie ubytku, które zapewnia spokój na bardzo długi czas.

Korony na implantach zębowych to przyszłość stomatologii estetycznej. To rozwiązanie dużo lepsze niż te znane wcześniej – mosty czy protezy. Oczywiście, różnicą jest w tym wypadku koszt, ale z drugiej strony – wykonanie implantów daje spokój na znacznie dłużej, niż w przypadku rozwiązań alternatywnych. Jednorazowo jest to więc większy wydatek, ale oceniając całościowo już niekoniecznie. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na to droższe, ale z wielu powodów lepsze i wygodniejsze rozwiązanie.Podobne tematy